Jak pielęgnować meble skórzane?

Meble skórzane mają w sobie moc, która nadaje wnętrzu niesamowity wystrój. Dla wielu z nas komplet mebli skórzanych jest marzeniem, które w bliższej czy dalszej przyszłości zostanie spełnione. Natomiast ci, którzy już teraz zdecydowali się na zakup mebli skórzanych, powinni zapozć na się z podstawowymi zasadami ich pielęgnacji. Jest to niezwykle ważne jeśli chcemy by nasze meble skórzane cieszyły nas przez długie lata. Skóra ma tendencje do wysychania oraz pękania. Co robić by była elastyczna i odporna na ewentualne uszkodzenia?

Odplamiacze twój wróg

Jeśli na twojej kanapie pojawi się plama, nie ścieraj jej przy użyciu odplamiaczy i zmywaczy, zwłaszcza tych które nie są przeznaczone do pielęgnacji skóry. Meble skórzane bardzo łatwo jest zniszczyć. Choć nie będzie to widoczne gołym okiem, to użycie takich specyfików może uszkodzić naturalną warstwę ochronną mebli. Zanieczyszczenia najlepiej zmywać wilgotną szmatką nasączoną delikatnym płynem do mycia naczyń lub mydłem. Skórzane meble, charakteryzują się ogromną delikatnością, nie jest więc bez znaczenia to czym i w jaki sposób czyścimy ich powierzchnię.

meble_sk

Konserwacja

Duże znaczenie odgrywa odpowiednia impregnacja. Meble tego rodzaju są bardzo wymagające i nie możemy ich po prostu omiatać z kurzu. Dlaczego? Bardzo niekorzystny wpływ na ich kondycję ma suche powietrze z którym mają do czynienia zimą, w okresie grzewczym oraz wysoka temperatura w lecie. Te szkodliwe czynniki doprowadzają do jej nadmiernego wysychania, przez co skóra traci swoją elastyczność i pęka. Powierzchnie mebli na co dzień możemy delikatnie przecierać z kurzu wilgotną szmatką. Raz w miesiącu powinniśmy jednak użyć do tego zabiegu mleczka z przeznaczeniem do skórzanych mebli. Taki renowator w mleczku poprawi znacząco wygląd oraz kondycję naszych mebli. Ale to nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Raz w roku powinniśmy wcierać wosk pszczeli w skórę. Taki wosk zostawia się na około dwie godziny po czym dokładnie poleruje. Jest to najgłęļszy zabieg regenerujący nasze meble. Podczas pielęgnacji mebli skórzanych zwracaj uwagę na miejsca często używane, gdyż to one potrzebują najwięcej uwagi. Jeśli będziesz pielęgnować meble skórzane w należyty sposób będziesz mógł się nimi cieszyć przez lata!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *