Domowe sposoby na wypadanie włosów

Problem łysienia nie dotyczy tylko osób starszych. Często dotyczy mężczyzn w młodym wieku, a nawet kobiet, które nie ukończyły jeszcze trzydziestego roku życia. Przyczyn takiej dolegliwości jest wiele. W przypadku mężczyzn często są to hormony i uwarunkowania genetyczne, w przypadku kobiet zaś często jest to nieodpowiednia dieta, zbyt restrykcyjne odchudzanie i niezdrowy tryb życia. W jaki sposób radzić sobie z tym problemem stosując domowe metody?

Okazuje się, że wiele produktów typowo spożywczych świetnie nadaje się do walki z wypadaniem włosów. Bardzo często stosowanym domowym sposobem jest robienie specjalnych kompresów czy maseczek z jajek. Jajka zawierają bardzo dużą ilość różnych witamin i minerałów oraz cennego cynku. Maseczkę z jajek trzyma się na włosach około godzinę, po czym spłukuje. Cykliczne powtarzanie tego zabiegu powinno sprawić, że włosy będą wypadały w mniejszej ilości i sam proces wypadania będzie zniwelowany, a może nawet całkowicie zatrzymany.

wypadanie-wlosow

Kolejny skuteczny sposób to sok z czarnej rzodkwi. Można ją bez problemu dostać zarówno w sklepach (choć nie we wszystkich) oraz na różnych bazarkach. Rzodkiew powinna być starta na tartce, ponieważ jest twarda i trudno byłoby nam wycisnąć z niej sok. Sok z rzodkwi podobnie jak jajka nakładamy na włosy i czekamy około godziny, po czym całą maskę spłukujemy. Ten sposób znany jest od naprawdę wielu lat.

Trzeci sposób jest może najmniej przyjemny, ale równie skuteczny i warto go zastosować, jeżeli chcemy skorzystać z dobrych domowych sposobów na wypadające włosy. Sprzymierzeńcem w walce z tą przypadłością okazuje się czosnek. Znajdziemy w jego składzie bardzo cenne w walce z łysieniem lotne związki siarkowe, które to potrafią skutecznie zahamować proces wypadania włosów. Jego również wcieramy w skórę głowy i włosy.

Jak więc widać wcale nie musimy ratować się chemicznymi i przede wszystkim drogimi preparatami jeżeli dopadła nas przypadłość wypadających włosów. Wystarczy otworzyć nasze lodówki i spiżarki, tam z pewnością znajdziemy wiele broni do walki z łysieniem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *